İhale Şartnameleri Nedir?

Kamu İhale Şartnameleri idari ve teknik olmak üzere ikiye ayrılır. İdari şartnameler ihale dosyalarında idari hususların belirtildiği kuralları içerir. Teknik şartnameler ise o ihaleden tam olarak ne beklendiğini açıklayan unsurların bütünüdür.

İdari Şartname Nedir?

İdari şartnameler ihalelerin hangi idari hususlara dayanılarak yapılacağını belirten kurallardır.

Teknik Şartname Nedir?

Satın alınacak mal, hizmet ve yapım işlerinin tüm özelliklerinin açıklandığı teknik bir dökümandır. Satın alınan hizmet veya malın kullanıldığı sürece referans olarak kullanılan bir belgedir. Tedarikçi ve alıcı arasında imzalanan sözleşme özelliği taşır.

LingoTurk Tercüme İhale Çevirisi “Deneyim ve Kalite”

LingoTurk Tercüme uzun yıllar boyunca Türkiye’deki binlerce kurum ve kuruluşun önem düzeyi çok yüksek olan metinlerini büyük dikkat ve titizlikle çevirmiş ve bu konuda kuruluşlara artı değer kazandıran bir çeviri şirketi olmuştur.

Uluslararası ihalelerde ihale şartnamelerinin titizlikle tercüme edilmesi önemlidir. Terminolojik tutarlılık, metinde teknik ve idari terimlerin doğru karşılıklarının kullanılması gibi çeviri kalitesini ve içeriğin anlaşılmasını etkileyen konularda LingoTurk Tercüme kurumsal deneyimlerini teknik sözlük ve veritabanlarında bulundurmaktadır.

İhale şartnamesi çeviri işlemlerinden önce tercümesi yapılacak belge hakkında birtakım bilgilere, ihale konusu ile ilgili teknik terminolojiye hakim olmak gerekmektedir. İhale şartnameleri, şartnameyi imzalayan her iki tarafın da satın alma, satma, kiralama veya herhangi bir iş ya da hizmet alma konularında mutabakata vardığı sözleşme türleridir. Bu konularda hukuki çelişkilerin doğmaması için metnin titizlikle tercüme edilmesi gerekir.

Siz de en iyilerle çalışmayı ve sorunsuz iş yapmayı seven bir şirket yetkilisi iseniz bize belgelerinizi ileterek ihale şartnamelerinizin çevirisi için info@lingoturk.com.tr adresimizden bize ulaşarak teklif alın.