Archives

Referanslarımız

 
TÜ ETA Vakfı Doğa Koleji; ülkemizin dört bir yanındaki kampüsleriyle Türkiye'nin eğitim sektörüne yön vermeye devam ediyor. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlarken, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyor.

 
Eğitim kalitesi, akademik, sportif ve sosyal başarılarımızın yanında geliştirdiğimiz yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön veren Doğa, sunduğu yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer katıyor.Doğa Koleji, bugün, ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı bir eğitim markası... İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’ni  diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliği; eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modelleri hayata geçirmesidir. Bu farkındalıkla hareket ederek ülkesine ve değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, sorgulayan, donanımlı, araştırmacı ve dünya ile entegre nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (Başkent EDAŞ), Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde yer alan iller kapsamındaki elektrik dağıtım şebekesi inşa, bakım ve işletme faaliyetlerini sürdüren bir şirkettir. Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerini kapsayan Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesi’ndeki 7,8 milyon kişinin, elektrik dağıtımına erişimini sağlamaktadır. ​​​

 
Türkiye’de elektrik enerjisi sektöründe üretim, dağıtım, toptan ve perakende ticareti hizmet veren Enerjisa, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin hisselerinin %100’ünün blok satışı yöntemiyle özelleştirilmesi için yapılan ihaleyi 1 Temmuz 2008 tarihind​e 1.225 milyon ABD doları bedeliyle kazanmıştır. 28 Ocak 2009 tarihinde ise hisselerin devrini tamamlamıştır. Türkiye sanayisi için elektrik tüketiminde önemli ölçüde daralmanın yaşandığı bir yıl olmasına rağmen, 2009 yılında olduğu gibi büyümenin başladığı 2010 ve 2011 yıllarında da Başkent EDAŞ’ın sonuçları ve önceki yılın aynı dönemine göre elde ettiği istikrarlı gelişim oranları, kendine özgü abone yapısının stratejik avantajını doğrulamaktadır. 2011 yılının başında ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından 2011-2015 yılları arasında 5 yıl süreyle geçerli olacak Türkiye dağıtım bölgelerinin işletilmesi ile ilgili temel yönetmelik çerçevesi belirlenmiştir. ​​​

 
Devralınan Başkent EDAŞ’ın sahip olduğu sistemin yenilenmesi ve özellikle müşteri hizmetlerinin gelişimi amacıyla önemli bir yatırım yapılmıştır. Devir tarihinden önce başlatılmış olan şirketle entegrasyon süreci sayesinde devir işlemi, işletme ve finansal performans açısından sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiştir. Başkent EDAŞ, sektörün pazar dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.​​​​​​
Hettich is one of the world's largest manufacturers of furniture fittings.
TÜRKİYE'DE COCA-COLA
55 Yıldır Türkiye’deyiz!
Coca-Cola, Türkiye’de Coca-Cola Meşrubat Pazarlama Danışmanlık San. Tic. A.Ş. (Coca-Cola Türkiye) tarafından temsil ediliyor. 1 Ocak 2012 itibari ile Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Kafkasya ve Orta Asya bölgeleri de Coca-Cola Türkiye merkezi altında yönetiliyor. Bölgenin zengin ürün portföyünde Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Şekersiz, Fanta, Sprite, Schweppes, SenSun, Cappy, Doğadan, Fuse Tea, Powerade, Burn, Gladiator, Monster, Damla Minera, Damla Su, Zico, Georgia, Illy markaları başta olmak üzere 9 farklı kategoride 19 markasıyla içecekleri müşterilerine sunuyor.
Berk İlaç

1993 yılında kurulan Berk İlaç ,"Kan ürünleri" konusunda dünya markası olan Octapharma firmasının güvenli ve etkili ilaçlarının Türkiye'de dağıtımını yapmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir,
Samsun ve Adana'da ofisleri, çeşitli önemli merkezlerde de
tıbbi satış kadrosu yer almaktadır.

"Sorumluluk", "güven" ve "saygı" ilkelerini temel alan Berk İlaç, yenilikçi ve gelişmelere açık görüşüyle varlığını sürdürmektedir. Türkiye ilaç sektörüne katkı sağlamak ve sorunlara çözüm üretebilmek için uzman kadrosuyla çalışmalarına tüm titizliğiyle
devam etmektedir.

Aşı

Hepatit B aşısının Türkiye'de de yaşam kalitesini yükseltmesi ve insan sağlığına katkıda bulunması amacıyla, 1997 yılında Güney Kore firması olan LG Life Sciences ile birlikte yola çıkmıştır.
Anadolu Grubu’nun temelleri 1950 yılında, Anadolu Grubu Onursal Başkanları, Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından atıldı. ‘Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız’ olma vizyonuyla varlığını geleceğe taşıyan, 6 şirketi ile BIST’te işlem gören küresel Grubumuz; Türkiye dâhil 19 ülkede, 80'e yakın şirket, 66 üretim tesisi ve yaklaşık 80 bin istihdamla faaliyetlerini sürdürüyor.

Anadolu insanına hep daha iyisini sunma hedefiyle çıktığı yolda, çok uluslu, girişimci bir grup olma misyonu doğrultusunda hareket eden Anadolu Grubu, dünyanın önde gelen markalarıyla kurduğu ortaklıklar ve çok uluslu şirketlerle gerçekleştirdiği iş birlikleriyle, faaliyette olduğu her coğrafyaya değer katmayı sürdürüyor. Anadolu Grubu’nun uluslararası iş ortakları arasında, alanlarında dünyanın önde gelen isimleri olan;

• AB InBev,
• The Coca-Cola Company,
• McDonald’s,
• Faber-Castell,
• Isuzu,
• Kia,
• Honda yer alıyor.,

Anadolu Grubu bira, meşrubat, perakende, tarım-gıda, otomotiv, kırtasiye, hızlı tüketim
restoranı, gayrimenkul ve enerji sektörlerindeki operasyonları ile faaliyetlerini geniş bir alanda sürdürüyor.

Hayatımızın içinde yer alan markaları üreten ve pazarlayan Anadolu Grubu;

• Bira sektöründe; Anadolu Efes ile
• Meşrubat sektöründe; Coca-Cola İçecek ile
• Perakende sektöründe; Migros ile
• Tarım sektöründe;  Anadolu Etap ile
• Otomotiv sektöründe; Anadolu Isuzu, Çelik Motor ve Anadolu Motor ile
• Kırtasiye sektöründe; Adel Kalemcilik ile
• Hızlı Servis Restoranı sektöründe; Anadolu Restoran İşletmeleri ile
• Enerji sektöründe; Anadolu Kafkasya Enerji Yatırımları, Aslancık Elektrik Üretim, AES Elektrik Enerjisi Toptan Satış ile
• Gayrimenkul sektöründe; AND Gayrimenkul ile
• Diğer faaliyet alanlarında; Efestur ve AEH Sigorta Acenteliği şirketleriyle

Türkiye ve Dünya için katma değer yaratmaya devam ediyor. Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü ile eğitim, sağlık ve spor alanlarında topluma katkı sağlamak için sosyal sorumluluk çalışmalarını duyarlılıkla sürdürüyor.
  
Anadolu Grubu, sadece faaliyette bulunduğu ülkelere değil, tüm insanlara en iyi hizmet ve ürünleri sunarak, saygınlığını gelecek kuşaklara aktarma hedefiyle çalışıyor.
7 Kasım 1982 tarihli yeni Anayasa'da ise ilk spora yer verildi. Böylece ülkemizde ilk kez spor ve sporcu Anayasa'nın teminatı altına alındı.
Bu kuruluşun temeli, 14 Temmuz 1922'de 16 kulübün birleşerek, sporu disipline etmek amacıyla "Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı"nı (TİCİ) kurmalarıyla atıldı. İlk başkanlığını Ali Sami Yen, asbaşkanlıklarını da Burhan Felek ve Ali Seyfi'nin yaptığı Türkiye'nin ilk "çok sporlu spor örgütü" TİCİ, sporda demokrasi yolunda önemli adımlar attı. Devletin spor yönetimine ağırlığını koyması, spor konseyinin önerisi üzerine, 1936 yılında Türk Spor Kurumu'nun kurulmasıyla başladı ve bunu, 29 Haziran 1938 tarihinde 3530 sayılı yasayla bugünkü Spor Genel Müdürlüğü'nün kurulması izledi. Müdürlüğün başına da eski bir asker olan General Cemal Tahir Taner getirildi. Bundan sonra Türk sporu, 3530 sayılı bu yasanın verdiği yetkiler doğrultusunda, Başbakanlığa bağlı bir "Devlet Kuruluşu" statüsüne kavuştu. 1942'de 4235 sayılı yasayla kuruluş yasası değiştirildi ve Milli Eğitim Bakanlığı'na 1960 yılında da tekrar Başbakanlığa bağlandı. Spor işlerinin ilk kez bakanlık düzeyinde ele alınması 1969'da kurulan 2. Demirel Hükümeti'nde (3 Kasım 1969) Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kurulmasıyla gerçekleşti. 6 Şubat 1970 tarih, 3/707 sayılı Cumhurbaşkanlığı tezkeresiyle adı geçen Bakanlık kapsamına alındı. Böylece Türk sporunda yeni bir sayfa açıldı. İsmet Sezgin de Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Gençlik ve Spor Bakanı oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak faaliyet göstermektedir.
1993 yılında ise federasyon başkanlarının seçimle iş başına gelmesine ilişkin yönetmelik çıkarılarak uygulamaya kondu ve ilk seçimler 5230 delegenin katılımıyla 5 Aralık 1993'te yapıldı.
3289 ve 3703 sayılı Spor Genel Müdürlüğü'nün kuruluş yasasında yer alan federasyon başkanlarının seçimle iş başına gelmesi, spor federasyonlarının özerkleştirilmesi ve demokratik bir yapıya kavuşturulması çalışmaları, 3461 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu'nun kuruluş ve görevleri hakkındaki kanunla başladı.
Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'nce yönetilen Türk sporu 14.12.1983 tarihinde de 179 sayılı kanun hükmünde kararnameyle Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer aldı. 1986 yılında 3289 sayılı yasayla BTGM olan adı, Beden Terbiyesi ve Spor Genel Müdürlüğü olarak değiştirildi. 1989 yılında Başbakanlık Devlet Bakanlığı'na bağlanması nedeniyle adı "Spor Genel Müdürlüğü" oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığının kurulması; 6/4/2011 tarihli ve 6223 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu'nca 3/6/2011 tarihinde kararlaştırıldı. Kanun Hükmünde Kararname ile teşkilat yapısında değişikliğe gidilen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün 3289 sayılı kanunda yer alan "Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü" ibaresi "Spor Genel Müdürlüğü" olarak değiştirildi.
Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu
Avrupa’nın en genç ve modern filosuna sahip olma hedefiyle hızla ilerledik ve daima teknolojinin sıkı bir takipçisi olduk. Üst düzey konfor sunan, yüksek teknolojik donanıma sahip, yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı uçak alımlarımızla filomuz devleşti. 

Rakipsiz uçuş ağımız, genç ve modern filomuz, konforlu koltuklarımız ve leziz ikramlarımız bizi Avrupa’nın En İyi Havayolu yaptı. Yolcularımızı benzersiz keşiflerle buluşturma arzumuzla dünyada neredeyse uçmadığımız ülke kalmadı. Dünyaca ünlü sponsorluklarımız ve herkesin heyecanla bir yenisini beklediği reklamlarımız Turkish Airlines adını akıllara kazıdı. 

Yıllar geçtikçe büyüyen tutkumuz dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmamızı sağladı. Bugün 363’den fazla uçağa sahip genç filomuzla, yeni evimiz İstanbul Havalimanı’ndan 120’nin üzerinde ülkeye uçuyoruz. Türk bayrağını dünyanın dört bir yanına gururla taşıyor, yolcularımıza daha büyük bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.
10/07/2018 tarihli 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde "Spor Genel Müdürlüğü" olan adı "Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü" olarak değiştirildi.
Bir Bankadan Daha Fazlası
Ziraat Bankası olarak, geçmişte olduğu gibi günümüzde de Türkiye'nin bankacılık sektörünü şekillendirmeye devam ediyoruz.

ATM'lerimiz, İnternet Şubemiz, Çağrı Merkezimiz, Telefon ve Mobil Bankacılığımız ve diğer kanallarımızla da her zaman müşterilerimizin yanındayız.

Yurt dışında da büyümeyi hedefleyen, hâlihazırda dünyanın birçok ülkesinde yer alan hizmet noktalarıyla en geniş uluslararası hizmet ağına sahip Türk Bankasıyız.

Geniş Ürün ve Hizmet Ağı
Geniş ürün yelpazemiz ile ödeme sistemleri, kredi, mevduat ve yatırım alanlarında müşterilerimize hizmet veriyoruz. En uygun ürün ve hizmetleri, en uygun vade ve fiyat seçenekleri ile sunuyoruz.

Dönemsel olarak hazırladığımız promosyon ve kampanyalar ile avantajlı koşullarla müşterilerimize destek sağlıyoruz.

Zengin ürün ve hizmet çeşitliliğimiz, iştiraklerimizle oluşturduğumuz sinerjik yapılanma, rakipsiz pazar bilgimiz ve tecrübemiz, insan kaynağımız ve güçlü mali yapımız ile Bankamızın sürekli büyüme sürecinde ihtiyaç duyduğu enerji ve motivasyonu kesintisiz olarak sağlıyoruz. ​​​​​​​Ziraat Bankası olarak, geçmişte olduğu gibi günümüzde de Türkiye'nin bankacılık sektörünü şekillendirmeye devam ediyoruz.​​​​​​​​​
Tarihçe
Ülkemizde kamu istihdam hizmetlerine ilişkin ilk yasal düzenleme, ilk iş yasamız olan 1936 tarihli 3008 sayılı İş Kanunudur. Söz konusu Kanun iş ve işçi bulma aracılığı yapan özel büroların yasaklanmasını ve bu hizmetin kamu tekelinde yapılmasını sağlayacak İş ve İşçi Bulma Kurumunun üç yıl içinde kurulmasını

Devamı için tıklayın...

 

Vizyon
İşgücü piyasası politikalarının belirlenmesine ve uygulanmasına öncülük eden, işsizlikle mücadelede etkin, yenilikçi, akılcı, sürdürülebilir ve kapsayıcı tedbirlerle istihdamı koruyucu ve artırıcı kamu istihdam hizmetlerinin sunulmasında lider kurum olmak.

Misyon

İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması maksadıyla insanı esas alan bir yaklaşımla kapsayıcı istihdam politikaları geliştirmek, etkin bir işgücü piyasası bilgi sistemi aracılığıyla piyasanın ihtiyaçlarını tespit edip bu doğrultuda işgücü arz ve talebini eşleştirmek ve istihdama erişimi kolaylaştırmak, işsizlikle mücadelede etkin tedbirler geliştirmek ve işgücünün mesleki beceri ve tecrübesinin geliştirilmesine katkı sunarak istihdam edilebilirliği artırmak, işini kaybedenlere geçici gelir desteği sağlamak ve istihdama ilişkin tedbirleri sosyal diyalog içerisinde geliştirmek ve gerçekleştirmek.
2020 itibariyle ÇOMÜ, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 18 Fakülte, 4 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 43 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 112117 mezun, 48786 öğrenci, 1922 akademik personel, 749 idari personel ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.
HAKKIMIZDA
Nas İnşaat; modern inşaat teknikleri, kaliteli inşaat malzemesi, uzman ve deneyimli teknik kadrosu ile 2004 yılından bugüne, değişen ve gelişen modern hayata uygun yapılar inşaa etmektedir. Yapılan işler arasında; yurt içi ve yurt dışında okul, hastane, site, otoyol, devlet yolu, baraj, otel, motel, fabrika, köprü, tüm sanayi yapıları, sanat yapıları, istasyon, akaryakıt istasyonu, liman, tünel, petrol tasviyehaneleri, demiryolu, karayolu, lojmanlar, villa, prefabrik yapılar, hidrolik termik ve jeotermik santraller, kanalizasyon, içme suyu, boru hatları, her türlü enerji nakil vasıtaları, askeri yapılar, depolar, havalimanları, spor tesisleri, iş merkezleri inşa etmektedir.. Resmi ve özel kuruluşların ihale ve taahhütlerine iştirak ederek; çelik, beton, kargir, ahşap ve prefabrik her türlü inşaat işleri Nas İnşaat'ın deneyimli, güvenilir ve titiz çalışmaları sonucu hayata geçirilmektedir.

Nas İnşaat; Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir ve Türkiye'de iş bitirmesi yüksek sayılı müteahhitler arasındadır.
Unvanı	:	DORUK TELEVİZYON VE RADYO YAYINCILIK A.Ş.
Logo/Çağrı İşareti	:	Televizyon (CNN TÜRK) :Radyo (CNN TÜRK RADYO )
Yayın ortamı	:	Uydu ortamı, Kablo ortamı , Karasal ortam
Aareal Bank arranges financing package of two prime logistics and industrial property parks managed by CTP in the Czech Republic
Wiesbaden, 16 December 2020 – Aareal Bank has arranged and underwritten the refinancing of two logistics and industrial parks in premium locations in the Czech Republic on behalf of CTP, a privately-held property developer.

The refinancing in the amount of approximately € 403.5 million was arranged, underwritten and fully disbursed by Aareal Bank for logistics property owner-developer CTP
Post-closing the financing was syndicated to pbb Deutsche Pfandbriefbank and various German insurance companies
Wiesbaden, 16 December 2020 – Aareal Bank has arranged and underwritten the refinancing of two logistics and industrial parks in premium locations in the Czech Republic on behalf of CTP, a privately-held property developer. Aareal Bank acted as Mandated Lead Arranger, Sole Lender as well as Facility and Security Agent. The facility comprises a total commitment of approximately € 403.5 million with a loan term of 10 years.

Aareal Bank finances CTP’s growth strategy in a highly promising market segment

CTP, one of Europe’s top-five logistics property companies and the largest logistics property owner-developer in CEE, will use the loan proceeds to refinance the two premium logistics parks comprising 32 properties in total. The parks are located in Bor (near the Czech-German border) and near Brno, the country's second-largest city.

“I am very pleased with the cooperation with Aareal Bank on this refinancing package. The project aligns with our strategy to consolidate and diversify our lender base, while improving loan terms and our overall financial stability,” commented Zdeněk Raus, Group Treasurer at CTP Czech Republic.

“We are delighted that we have been able to provide this financing to CTP, a leading and innovative provider of logistics properties in Central and Eastern Europe – thus also expanding our own geographical reach,” said Christof Winkelmann, member of the Management Board at Aareal Bank. He added: “The logistics property segment not only offers stability in economically challenging times, but also provides sound development potential. It was this combination that helped us attract pbb Deutsche Pfandbriefbank and German insurance companies as first-class post-closing syndicate partners.”

CTP is a commercial real estate ow
17 Ocak 1969 yılında Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak kurulan Vehbi Koç Vakfı (VKV), eğitim, sağlık ve kültür-sanat alanlarında faaliyet göstermektedir.
 
VKV, kurulduğu ilk günden bu yana yönetimini üstlendiği kurumlar, desteklediği projeler ve verdiği eğitim bursları aracılığıyla Türkiye’nin daha hızlı gelişmesine destek olmayı amaçlamaktadır.
 
50 yıldır “Üstümüze Vazife” diyerek Türkiye’deki gençlerin eğitimini desteklemek, sağlık hizmetlerinin standartlarını artırmak, kültürel mirası korumak ve kültür-sanatın geliştirilmesine destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Vehbi Koç Vakfı, sahibi olup yönettiği Amerikan Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi, MedAmerikan Tıp Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ve Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi ile Türkiye’de özel bir vakıf tarafından yönetilen en geniş çaplı sağlık yatırımını oluşturmaktadır.
 
Vakfımız Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vehbi Koç Acil Servisi, Ankara Üniversitesi Vehbi Koç Göz Hastanesi gibi kamuya ait sağlık projelerini de desteklemektedir.
 
Ayrıca Vehbi Koç ödülü ile üç yılda bir sağlık alanında öne çıkmış isim ve gelişmeleri ödüllendirmesi, bu alana verdiği önem ve değeri göstermektedir.
 
Uzun yıllar desteklediği Amerikan Hastanesi’ni 1995 yılında bünyesine dahil eden Vehbi Koç Vakfı, örnek bir sağlık kurumu yaratmak için çok büyük bir yatırıma girişmiştir. Amerikan Hastanesi sürekli ve sürdürülebilir yenileme ve genişleme çalışmalarının sonucunda dünya standartlarına sahip bir sağlık kurumuna dönüşmüştür.
İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 4 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Finans Enstitüsü) ile araştırma ve uygulama merkezleri yer almaktadır. Üniversitemiz, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 9 bin öğrencisi ve 300’e yakın akademisyeni ile devam etmektedir.
MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

2003 yılında kurulan MNG Kargo 800’den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 25 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 6500’ü kendi bünyesinde, 3500’ü ise acentelerinde olmak üzere 10000’e yakın çalışanı, 3000 kara taşıma aracı ile hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye’nin lider kargo şirketlerindendir.

Sektörde ilk Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip kargo şirketi olan MNG Kargo, bu teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıp, el değmeden hatasız olarak hat araçlarına yükleyerek, hasarsız teslimat sağlamaktadır.

2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yatırım getirmeyi başaran Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve başta Haydar Sancak ile Suat Sancak olmak üzere, Sancak Ailesi 2017 yılında MNG Kargo’yu satın almıştır.

Türkiye’de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırmış olan MNG Kargo güçlenen sermaye yapısıyla teknolojik yatırımlarına devam etmektedir.
DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Kısa tarihçesine üç hissedar değişimi ve bir halka arz sığdıran banka; Ekim 2006’da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılmasının ardından, Rusya’nın Türkiye’ye bir seferde gerçekleştirdiği en büyük yatırıma konu olarak, 28 Eylül 2012 itibarıyla Avrupa’nın en büyük bankalarından Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başladı. Bankanın hisseleri son olarak Ağustos 2019 itibarıyla, yine bölgesinin lider kuruluşlarından Emirates NBD’ye devroldu.
1997'de kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde personel alımı ve şube açılışlarını içeren bir “hayata dönüş” programı uygulayarak beş yıllık stratejik plan hazırlayan banka, bu süreci, TMSF'ye devrolan banka şubelerinin bir kısmının satın alınması ve 2002 sonunda Tarişbank'ın gruba dahil edilmesiyle destekledi. Söz konusu dönemde DenizBank, mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini tamamlamak üzere faktoring, finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi şirketlerine ek olarak Avusturya ve Rusya'da banka satın almaları yaptı. Diğer yandan, 1 Temmuz 2013 itibarıyla Citi’nin Türkiye’deki Bireysel Bankacılık Bölümü’nü, 600 binden fazla müşteri ve 1.400’e yakın çalışanı ile devraldı.
Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye, Ar-Ge ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan DenizBank, 2012 yılında Türkiye’nin ilk Dijital Kuşak Bankacılığını Departmanı’nı kurup sektörün ilk CDO’sunu atayan, Amerika’da ve Avrupa’da üst üste “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” unvanını alan ve zaman içinde fiziksel veya dijital olarak müşteriye dokunduğu tüm noktaları “fijital” strateji ile birbirine entegre eden bir kurum olarak, insan hayatına kolaylık ve değer katmak üzere sektörüne yön veren pek çok inovasyonu hayata geçiriyor.
Diğer yandan, ülkesinin ve toplumun geleceği için çalışan banka; bu bağlamda sağlık, spor kulüpleri, belediyeler, denizcilik, turizm, enerji, eğitim, altyapı ve tarımın yanında, ekonominin can damarı olan KOBİ’lerin ihtiyaçlarını sahiplenmeyi görev biliyor; söz konusu alanların büyük çoğunluğunda sektöre örnek oluşturan finansman modelleri yaratıyor.
AFA Grup fermuar ve metal aksesuar firmaları olarak 1994’te konfeksiyon sektörüne hizmete başlamıştır. Grup firmaların sahibi olan Sayın İbrahim İSAOĞLU’ nun sektörden gelen tecrübesiyle hizmet anlayışına başlamıştır. Afa grup şirketleri değişen pazar koşulları ve globalleşen dünya şartlarında Konfeksiyon firmalarına hızlı, kalite ürün servis vermesi gerektiği bilincinde hareket etmektedir. Kendi çalışanlarını da bu yönde eğitip yönlendirmektedir.
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nda DenizBank'ın yanı sıra beş yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile altı yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn'de bir şube bulunuyor. DenizYatırım, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleri olarak konumlanıyor. Türkiye'de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahip olan DenizBank’ın yurtiçinde ve Bahreyn'deki toplam 708 şubesinin yanı sıra, Viyana'da bulunan iştiraki DenizBank AG’nin toplam 34 şubesi bulunuyor. Grup, DenizBank AG aracılığı ile AB ülkelerinde faaliyet gösterirken, CJSC DenizBank Moscow ise Rusya ile ticaret yapan mevcut müşterilere yurtdışında hizmet götürüyor.
Politeknik İnşaat Taahhüt İmalat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 1989 yılında Fazıl Özen tarafından kurulmuştur. Uzun yıllardır sahne teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz, sahne elektro-mekanik sistemleri konusunda kendi bünyesinde imalat ve uygulamaları ile kültür merkezleri, tiyatro, konferans salonu gibi çok amaçlı kullanıma uygun salonların iç dekorasyonu ve ses-ışık-görüntü sistemleri konularında uygulamalar gerçekleştirmektedir.
Politeknik İnşaat; tiyatro-sinema konferans-kültür merkezi ve kongre merkezi salonları tasarım, projelendirme, dekorasyon, akustik, sahne mekanik sistemleri, ses ve ışık sistemleri çözümleriyle birçok resmi ve özel sektör ile başarılı projelere imza atmıştır.
Gelişen teknolojik uygulamaları sürekli takip eden Politeknik Mühendislik hizmetleri grubu, teknolojideki yenilikleri politeknik çözümlerine entegre etmek suretiyle modern salon ve sahne sistemleri üretmektedir.
ISO 9001:2008 belgeli Politeknik’in sunduğu sahne ve salon sistemleri çözümleri Dünya normlarına uygun olarak imal edilmektedir.
Sadece bir bowling salonu değil, hem müziğin ritmine kapılacağınız hemde damak zevkinize göre birbirinden farklı lezzetler bulacağınız büyük , sıra dışı bir eğlence kompleksi.

1200 metrekarelik alanda, 8 hatlı cosmic bowling (2 VIP bowling), 7 Amerikan bilardo masası, eğlenmek isteyen herkesin yeni adresi.

Amatörler ve profesyoneller için tasarlanan cosmic Bowling hatlarında bowling keyfini iddialı bir biçimde yaşamak isteyenler için ise özel bowling eğitmeni eşliğinde özel ders imkanı da sunuyor.
AASL presently shoulders the challenge of developing and managing four airports namely Bandaranaike International Airport (BIA), Colombo Airport (RMA), Mattala Rajapaksa International Airport (MRIA) and Batticaloa Airport that fall within its purview in executing the statutory responsibilities.
1985 yılında başlayan iplik üretim yolculuğunda bugün 2 ayrı tesiste günlük 50 ton üretim ve 10 ton boyama kapasitesine erişen Acarsoy Tekstil AŞ, Türkiye’nin lider, bölgesinin önde gelen iplik üreticilerindendir.
Başarısının ardında, konusunda uzmanlaşmanın ve uzun yıllara dayalı geçmişinin yanı sıra, izlediği sıkı kalite kontrol politikaları, Ar-Ge’ye verilen önem ve yeni teknolojilere ve trendlere hızlı bir şekilde adapte olabilmesi yatmaktadır. Dünya çapında Lenzing Modal elyafı ile üretim yapabilen sınırlı sayıda firmadan biri olması Acarsoy’un yakaladığı başarının bir başka göstergesidir.

Acarsoy tesislerinde çeşitli kalınlıklarda viskon, pamuk, polyester, akrilik, keten ve yün gibi elyaflardan %100 veya istenilen oranda karışımlı iplikler üretilmektedir. Ring, open-end, AirJet, core spun, siro spun ve likralı iplik üretimi yapılmaktadır. İplik boya tesisimiz ise günlük 10 ton boyama kapasitesi ile hizmet vermektedir.
onusunda uzman kadrolar tarafından hazırlanan Tekstil Sanayi,  İmalatçı ve Toptancı Tekstilciler ile Perakendeci Esnafı aracısız bir araya getirmek amacıyla hazırlamış olduğu B2B formatında ticaretin gerçekleştiiği İlan Platformunudur. 

Türkiye'de İlk ve Tek olan Tekstil Sanayi, siz değerli kullanıcılarımıza en hızlı ve güvenilirlik anlayışı doğrultusunda iletişim kurmanıza olanak sağlar.
1979 yılında YILMAZ MAKINA SAN. VE TİC.LTD ŞTİ. olarak faaliyete başlamıştır. Toplam 16.000 m2 lik alana sahip, paketleme makinaları üreten firmamız gıda, ilaç, kimya, kozmetik vb. sektörlerindeki seçkin müşterilerine hizmet vermektedir.

Üretimini gerçekleştirdiği 65’ in üzerindeki değişik model makinaları ve size özel çözümleri ile Yılmaz Makina “Paketlemede Çözüm Ortağınız” olma noktasında bir Dünya Markasıdır.

Yılmaz Makina genç ve dinamik kadrosuyla, teknolojik gelişmelere açık, piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilecek son teknolojisiyle ve kalite belgeleriyle hizmet vermektedir.
Travel Atelier is the land operator of Propertravel Consulting Co. that provides travel consulting service for independent travelers since 2004.
At Travel Atelier, we tailor vacation itineraries for individuals, provide handling service to other companies’ respective quests and curating the good life at A Lifetime Experience project. Travel Atelier works as a DMC (Destination Management Company) for meetings and incentives and also has a special department dedicated to Civil Weddings in Turkey.
The founder-partners Pinar Soyata Ozguc and Y. Murat Ozguc are seasoned travel professionals both with hotel management and travel agency background. After working with leading companies in travel industry many years: they decided to utilize their expertise in their business. They are destination experts and still actively working on special interest itineraries besides supervising to the guest and travel consultant correspondences and also take care of the wedding organizations and incentives of the company.
Mr. Orsan and Mr. Necati are the members of our operations team, who also share the same passion for Turkey and very much willing to assist you with your travel planning. Fatih is a senior travel expert and holds his national (not regional) professional tour guide license and guide his guests whenever it’s possible while Orsan is always in the office and on top of the whole operation. Orsan also assists our wedding couples with their civil marriage paperwork and execution of the ceremony.
Apart from the above. Mr. Fatih is working with us as a tour guide and Mr. Tahsin. and Mr. Ahmet is our drivers.
There is also Mrs. Hatice - Mum of the Proper House - who is in charge of in-house catering facilities and keeps the Office in order. Having said that if you happen to come to Cappadocia, you are most welcome to have lunch with us at Proper House and enjoy her delicious food!
FURKAN Evden Eve Nakliyat; genç ve dinamik yapısı, profesyonel elemanları ve kurumsal taşımalara getirdiği yepyeni boyut ile evden eve nakliyat sektöründe, şüphesiz lider kuruluş olmuştur.

Kurulduğu günden bu yana, sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışan Evden Nakliye Eve ; Kaliteye odaklanan hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti için var gücüyle çalışmaktadır.

Kaliteli evden eve nakliye hizmeti, prensip olarak hiçbir ev eşyası ambalajlama, paketleme malzemelerine sarılmadan evden çıkarılmaz. Kaliteli evden eve taşımacılık, her zaman için gelişen teknolojiyi takip ederek müşterilerimiz için en son çıkan paketleme ve ambalajlama ürünlerini kullanır.
Türkiye’de boru üretim makinaları denince akla gelen ilk firmalardan biri olan Sarem Makine, tecrübeli uzman kadrosu ve yenilikçi bakış açısı ile ülkemizin sektördeki ihtiyacını karşılamak adına kurulmuştur ve 2006 tarihinde üretimine başlamıştır. Sarem Makine teknoloji ve mühendislik altyapısına önem vererek, yurt dışı rakiplerinin, özellikle Alman ve İtalyan firmalarının kalitesinde ve verimlilik ölçülerinde makine imalatı yapmaktadır. Fabrikamız şu an 40 ülkeye 300 den fazla boru ekstrüzyon hattı üretmiş, kurulum ve teslimatını tamamlamıştır. Türkiye’nin en büyük boru üretim firmalarının da aralarında bulunduğu müşteri portföyü geniş bir firma olan Sarem Makine, 2009 yılı itibarı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Gercotec adı altında Alman teknolojisini ülkemize getirmiş ve Türkiye’de ilk Koruge-Hattı imalatını gerçekleştirmiştir. Yüzde yüz yerli üretim olan bu makineler, hem yurt dışı ithalatı azaltmış, hem de birçok farklı ülkeye ihraç edilerek ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Bunların yanı sıra Sarem Grup bünyesinde faaliyet gösteren bir diğer firmamız Sarmold, PP, PE, PVC, PPRC, boru ek parçaları, imalat kalıplarının üretimini yapmakta ve müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunmaktadır. “Sarem Makine boru makinaları imalatı yapmasının yanında, 16mm-1000mm boru çapı aralığında anahtar teslim boru üretim hatlarının da imalatını yapmaktadır.”
İş adamı Ünal Karaca'nın Lut Gölü'nün tuzundan kozmetik yapıldığını görmesi ve bunun üzerine, yüzyıllardır Anadolu'da kullanılan ve son dönemde tüm dünyada kullanılan killi ürünleri üretme ve kilin faydalarını tüketiciye kozmetik olarak sunma kararı almasıyla Ezel Kozmetik kuruldu. 2000 kişi üzerinde test edildikten ve olumlu sonuçlar aldıktan ve 2 senelik bir AR-GE çalışması sonrasında Dermokil ürünleri ortaya çıktı.

Marka tescil belgeleri ve Cumhuriyet üniversitesinden alınmış onaylı raporları, mikrobiyolojik analiz raporu bulunan hammadde ve ürünler, ulusal ve uluslar arası standartlarda uygun olarak teknolojik cihazlarla kontrol ediliyor. Üretimin her aşamasında ürünlerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılıyor.

2006 yılında Sivas'ta kurulan modern üretim tesisi ve konusunda uzman kimya mühendislerinden oluşan AR-GE ekibi ile oluşturulan Ezel Kozmetik'in fabrikası, yaptığı ileri teknoloji makineleri ve lojistik hizmetiyle kozmetik sektöründe lider marka olma yolunda ilerlemeyi hedefleniyor.
Hüseyin Sagun, 1950’li yıllarda Samsun’da balıkçılık yapıyordu. O dönemde balıkçılıkla uğraşan kişiler isimleriyle bilinmekte ve avladıkları balıkları “balıkçısı” oldukları tanıdık ailelere satmaktaydılar. Hüseyin Sagun da diğer balıkçılar gibi klasik bir balıkçıydı ve avladığı balıkları Samsun Balıkhanesinde komisyoncular vasıtasıyla satarak ailesinin geçimini sağlamaktaydı.

Kemal Sagun, babasından öğrendiği ve devraldığı işi büyütmeye karar vererek şirketi İstanbul’a taşıdı ve Kumkapı’da Kemal Balıkçılık Şirketini kurdu. Kumkapı’da balık ticaretiyle uğraşırken ihracatın önemini anlayarak Fransa’ya gitti ve bu ülkeye taze balık ihracatına başladı. Fransa’daki müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine kurbağaya yoğunlaşarak ihracat için uygun kurbağaların Adana ve İpsala Bölgelerinde olduğu saptadı. Bundan sonra kurbağa işine odaklanarak Fransa’ya hem canlı hem de işlenmiş kurbağa ihracatına başladı.  Adana ve İpsala’da işleme tesisleri kurarak, şirketin gelecekte sahip olacağı, sanayici, üretici ve ihracatçı ilkelerin temellerini atmış oldu.

Ahmet Tuncay Sagun, şirketin üçüncü kuşak yöneticisi. Babasından tek şirket olarak devraldığı işi farklı bir boyuta taşıdı ve Group Sagun olarak firmaları bir şirketler topluluğuna dönüştürdü;
BAYER GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LOJİSTİK LİMİTED ŞİRKETİ OLARAK ;

Şirketimiz dış ticaret kapsamında her türlü ithalat, ihracat, serbest bölge işlemleri, antrepo işlemleri, geçici ithalat ve ihracat, dahilinde işleme belgesi ve yatırım teşvik belgesi kapsamındaki işlemler, transit-aktarma işlemleri vb. gibi uzmanlık gerektiren her türlü gümrükleme hizmeti verebilecek
kapasite ve yeterlilikteki kadrosuna 35 senelik tecrübesini katarak, İstanbul 'da sizlere hizmet vermektedir.
Gümrük işlemlerinin tamamı bilgisayar ortamında gerçekleştirilmekte olup, EDI (Elektronik Veri Transferi)) programıyla elektronik ortamda hizmet sunmaktır. Böylelikle tüm gümrük idareleri ile On-Line bağlantı sağlayarak, gümrükleme işlemlerinde maksimum hıza ulaşma hedefini gerçekleştirmektedir. Şirketimiz E-gümrük projesi için bütün altyapı çalışmalarını ve kadrosunun eğitimini tamamlamıştır.
Palamut Group, altmış yılı aşan köklü bir ticari deneyime sahiptir. Uzun yıllara yayılan bu tecrübemizle, siz değerli müşterilerimize ayakkabı sektöründen tekstil giyim sektörüne, saraciyeden otomotiv yan sanayilerine kadar birçok sektördeki uzmanı olduğu konularda hızlı, doğru ve verimli çözümler üretmekteyiz.

İş modelimizde, yeni nesil yöneticilerimizle birlikte, 1994’ten sonra satışa da yönelerek stratejik değişiklik yapıldı. Ticari alandaki geçmiş, kaliteli hizmetle pekiştirilerek, yeni yönetim ve operasyonel ekibi ile günümüze kadar yenilikler yapılarak getirildi.. Gerek üretim alanında çalışmalar yapmak, gerekse tedarikçilerimizi çeşitlendirmek amacı ile Almanya’dan, İtalya’ya, Uzak doğu ülkelerinden, İspanya’ya kadar  pek çok ülkede iş ve çözüm ortaklıklarımız kurulmuştur.

Bu çözüm ve iş ortaklıklarının temelinde, dünyada kalitesi kanıtlanmış ürünleri, araştırma ve geliştirme çalışmalarına (AR-GE ve ÜR-GE) ciddi bütçeler ayrılarak yapılmış yenilikleri ve alanıyla ilgili son teknolojileri Türk Sanayisinin hizmetine sunmak vardır. 

Bu anlamda Palamut Group, nihai kullanıcılara satılan Türk Markalarının kalitesine ciddi katkıda bulunarak, Türkiye’ye karşı olan sorumluluğu yerine getirmektedir.
TUR ASSIST 38 ülkede kendi şirketleri ve diğerlerinde anlaşmalı kurumları ile hizmet veren İspanyol Mapfre Grubu’na bağlı MAPFRE ASISTENCIA’nın Türkiye şirketi olarak 1996 yılında kurulmuştur.

TUR ASSIST tarafından oluşturulan hizmet birimleri ağı, günümüze dek kalite, servis ve hacim anlamında gelişmiş ve bugün 6000’i aşkın hizmet sağlayıcının oluşturduğu dev bir hizmet ağı haline dönüşmüştür. Bu hizmet ağına dahil olan çekici, kurtarıcı, rent a car, ambulans, ev onarım, otel, acente gibi firmalar düzenli denetim ve eğitimlerden geçerek en üstün standartlarda hizmet vermektedirler.
Şehrin tarihi yarımadasında, merkezi bir konumda yer alan Eresin Hotels Topkapı, tarihi bölgelere ve kongre, iş merkezlerine olan yakınlığı ile istanbul'da ideal konaklama seçenekleri sunuyor.

Zarif ve konforlu bir şekilde döşenmiş, 251 odası ile hem iş, hem tatil amaçlı konaklamalarında, misafirlerine beş yıldızlı hizmet verir.

Revan Restaurant, tarihi surlara bakan ferah atmosferi içinde, lezzetli açık büfe kahvaltı, çağdaş Türk ve dünya mutfağı tatlarını konuklarına sunar.

Modern toplantı imkanlarıyla donatılmış konferans merkezi, balo salonu ve farklı ölçülerde 13 toplantı salonu ile, kurumsal etkinlik ve düğünlere ev sahipliği yapıyor.
ALCE Vizyonu
Dünya çapında rekabet edebilen ürünler üreterek sektöründe, her zaman olduğu gibi öncü niteliğini devam ettirmek, tercih edilen, güvenilir bir firma olma özelliğini sürekli gelişme anlayışı içerisinde arttırmaktır. ALCE olarak, bunu başardığımız sürece “Tercih Edilen” olacağımızın bilinci içerisindeyiz.

ALCE Misyonu
ALCE olarak çalışma politikamız, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve güveni esas almaktır. Bu politikamız çerçevesinde Elektromekanik sektöründe ihtiyaç duyulan Ölçü Transformatörleri ve İzolatörlerini müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda tasarlayarak üretmektir.
Türkiye’ye onlarca eser kazandırmış olan Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi’ni hizmete sunarak bir hayalini daha gerçekleştirdi.

Binlerce yıllık sağlık birikimine ve birçok değerli tıp insanına ev sahipliği yapmış Anadolu’nun değerli mirasına sahip çıkan hastanemiz, bu birikimi insan sağlığına katkıda bulunmak için kullanıyor.

Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik iş birliği içinde çalışan hastanemiz; onkolojik bilimler, kalp sağlığı, kadın sağlığı ve IVF, nörolojik bilimler, cerrahi bilimler, dahili bilimler, tanı ve görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda hizmet sunuyor.

Yaklaşık 188.000 metrekarelik arazi alanı üzerine kurulan, 50 bin metrekarelik kapalı alanda 201 yatak kapasitesiyle çalışmalarına devam eden hastanemiz, JCI (Joint Commission International) akreditasyonu, ESMO (Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği) sertifikasyonlarıyla hizmet veriyor.

Anadolu Sağlık Merkezi, sağlık hizmetine Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi ile Ataşehir’de de devam ediyor. Uydu kliniğinden hizmet alan hastaların işlem arşivleri sanal ortamda tutulabiliyor.

2010 yılı Haziran ayında hastane bünyesinde hizmet vermeye başlayan Kemik İliği Nakli Merkezi’nde aynı anda 22 hastaya kemik iliği nakli gerçekleştirebiliyor. Hastanemizde her zaman birinci önceliğimiz, hastalarımızdır. Bu nedenle, hasta ve hasta yakınlarımızın ihtiyaçlarına ve beklentilerine değer veriyor, huzurlu bir tedavi süreci geçirmeleri, kendilerini evlerinde hissetmeleri için büyük bir özenle çalışıyoruz.
Güveni yükselterek insanların mümkün olanları başarmasına yardımcı olmaktayız. İşletmeler, endüstriler, devletler, düzenleyici makamlar ve kamu, daha akıllı kararlar verebilmek için bize güvenmektedirler.
“İstanbul’un Kalbinde” sloganına yakışır bir üniversite Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)... Beşiktaş’ta boğazın kenarındaki ana kampüsünde günün erken saatlerinde başlayan ve neredeyse tam gün süren bir hareketlilik var. Üstelik üniversitenin hemen her noktasında bir etkinliğe rastlamanız mümkün.
Türkiye Basketbol Federasyonu ya da kısaca TBF, 1959 yılında İstanbul'da kurulan ve Türkiye'deki basketbol organizasyonlarını düzenleyen özerk yapılı spor federasyonu. FIBA ve ULEB üyesidir. Federasyonun mevcut başkanı Hidayet Türkoğlu 'dur.

Türkiye Basketbol Federasyonu, üç erkek basketbol ligi ve iki kadın basketbol ligi düzenlemektedir. Ayrıca, TBF her yıl erkekler ve kadınlarda birer lig şampiyonası, Türkiye Kupası ve cumhurbaşkanlığı kupası düzenler.
2003 yılında kurulan firmamız, küresel anlamda büyük ekonomik kırılmaların yaşandığı dönemlerde bile vizyoner üst yönetim kadromuzun sektöre dair başarılı gelecek projeksiyonları sayesinde büyüyerek adını sektörün önde gelen firmaları arasına yazdırmayı başarmıştır.
Inovasyonu bütünsel bir faaliyet olarak özümseyen firmamız, kuruluşu itibariyle araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem vererek teknolojisine sağlam bir temel oluşturmuştur ve emin adımlarla yükselmeye devam etmektedir.

PARADİGMAMIZ: Açık İnovasyon
Kıtalar ötesine kadar uzanan paydaş ağımız, teknolojide hep güncel kalan ekibimiz ile; ileriyi görüyoruz. Gördüklerimizi kodluyoruz, yarının dünyası hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz.
2000 Yılında Bektürk Ailesinden İsmet BEKTÜRK Tarafında Kurulan Şirketimiz Zaman ile Coşkun ve Mehmet BEKTÜRK Tarafından Global Bir Marka Haline Gelmiştir. Müşterilerimizin Güven ve Kalite Anlayışına Dikkate Alarak Günden Güne Gelişmekteyiz. Müşterilerimizin İsteklerini Dikkate Alarak Ar-Ge Çalışmalarımız ile Sizlere Daha İyi nasıl Hizmet Verebiliriz Düşüncesi İle Hergün Bilgi Birikimimizi Arttırıyoruz. Sizlerin Memnuniyetini Kendimize İlke Haline Getirdik.
Ağız ve diş sağlığı son on yıl içinde dünyada en dinamik ve gelişme gösteren sektörlerden biri haline gelmiştir. Bu değişime, teknolojinin kullanımı, eğitim sisteminin yenilenmesi ile diş hekimleri ve sağlık kadrosunun geliştirilmesi en büyük etkendir. Kurumumuz, Türkiye’nin ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 2006 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Gelişen teknolojiye ve çağa uyum sağlamayı hedefleyerek, yenilen misyon ve vizyonu ile 2013 yılında Dentopia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak, değişen yönetimi, uzman hekimleri ve deneyimli kadrosu ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.
Şirketimizin görevi, Rusya'da metal sirkülasyonu, ondan ürünler, hurda ve atık siyah ve demir dışı metalleralanında piyasa, fiyatlar ve endeksleri, sanayi derecelendirme ve analiz bir sistem oluşturmaktır.

Bu amaçla, müşterilerimize, tabii ki hurda metal piyasasının analitik çalışmaları, bu pazardaki fiyatlar ve hurda ve atık metallerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve satışı sürecinde yer alan varlıkların güvenilirliğinin değerlendirilmesi olan geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz.

Deneyimlerimizin, çalışanlarımızın mesleki niteliklerinin, metal ve hurda alanındaki bilgi tabanımızın ilgili alandaki tüm sorularınızı yanıtlamamızı sağlayacağını umuyoruz.

Sizinle karşılıklı fayda sağlayan işbirliği için sabırsızlanıyoruz.
Türkiye'de fuarcılık sektörü Tüyap ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girmiştir.Kuruluşundan 2019 yıl sonuna kadar hazırladığı 1.779 yurt içi ve 39 ülkede 197'yi aşkın yurtdışı fuar ile 127 ülkeden 328.336 firmaya hizmet vermiş ve 213 ülkeden 65.227.231 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Türkiye'de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşudur.

Şirket'in ana gelir kaynağını, yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonları oluşturmaktadır. Tüyap Grubu 700 çalışanı ve 100'ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli işbirlikleri yaparak, Türkiye'de sahip olduğu ve işlettiği 8 fuar merkezinde aşağıdaki konularda düzenli ihtisas fuarları hazırlamaktadır.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye'nin dış ticaretine yön vermek, ihracat politikasını belirlemek, pazar çeşitliliğini geliştirmek ve uluslararası arenada ihracatçıların rekabetini kolaylaştırmak için kökleri, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla; 4 Mart 1937 tarih ve 2/6107 sayılı Kararname ile kurulmuş olan Canlı Hayvan İhracatçıları Birliği Türk Anonim Şirketi'ne dayanan İhracatçı Birliklerimizin çatı kuruluşudur.
6235 Sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kanunu ve Ana Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip "TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI", Anayasa'nın 135. Maddesinde tanımlanan, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.
Hakkari Üniversitesi 22.05.2008 tarih ve 5765 Sayılı  Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 99’uncu maddesi ile kurulmuş ve Hakkari Üniversitesi tüzel kişiliğine kavuşmuştur.
FOX İletişim Bilgileri
Şirket Ünvanı
HUZUR RADYO TV A.Ş.

huzurradyotv.com.tr/hakkimizda.php

Ticaret Sicil No
Enerji Eren Holding’in 20 yıldır faaliyet gösterdiği, son 5 yıl içerisinde en fazla yatırım yaptığı sektördür.

Çorlu’da 2015 yılı başında 110 milyon dolar yatırım bedeliyle devreye alınan Katı Atık Yakma Tesisi ve Zonguldak’ta 1.1 milyar dolar yatırım bedeliyle 2016 yılı ortasında devreye alınan 2 X 700 MW’lık ünitelerle toplam kapasite 2820 MW’a ulaşmıştır. Bu yeni yatırımlarla Eren Holding enerji grubu, özel sektörün en yüksek kapasiteye sahip elektrik üreticilerinden biri konumuna erişmiştir.

Mevcut Enerji Santralleri:

Eren Enerji Termik Santrali (Çatalağzı/Zonguldak) (2790MW)
Modern Enerji Katı Atık Yakma Tesisi (Çorlu/Tekirdağ) (27.6 MW)
Modern Biyokütle Santrali (Çorlu/Tekirdağ) (6 MW)
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve tüzel kişiliğe sahip olan 24 odadan biridir.

Elektrik, Elektronik, Kontrol ve Biyomedikal Mühendislerini bünyesinde barındıran EMO‘nun bugünkü üye sayısı 67000‘in üzerindedir. Odanın merkezi Ankara‘da olup Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun ve Trabzon‘da şubeleri vardır. Ayrıca şubelere bağlı il ve ilçelerde temsilcilik ve mesleki denetleme büroları şeklinde yurt düzeyinde geniş bir örgütlenmeye sahiptir.
Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

Sanayi alanındaki ilk girişimini, 1952 yılında İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikasıyla gerçekleştiren Eczacıbaşı, bugün dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri tesisine sahip bulunuyor. Eczacıbaşı ayrıca temizlik kağıtları pazarının Türkiye liderliğini de elinde tutuyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, biri yabancı ortaklı olmak üzere 40 kuruluşu, 11.300'ün üzerinde çalışanı ve 2019 sonu itibarıyla 9,5 milyar TL cirosuyla gayrimenkul geliştirme, doğal kaynaklar ve bilgi teknolojileri alanlarında da faaliyet gösteriyor. 

Topluluğun, sermayesi halka açık kuruluşlarını; Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. oluşturuyor. Eczacıbaşı Topluluğu çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma hedefiyle sunulan ürün ve hizmetlerde standartları belirliyor. Topluluk; kültür- sanat, eğitim, bilim ve spor alanındaki toplumsal hizmetleriyle sosyal gelişmeleri desteklerken, sürdürülebilir kalkınma ilkelerini; bütünsel kalite, çevre ve insan kaynakları yönetim sistemlerinden oluşan mevcut iş mükemmelliği modeliyle bütünleştirmeyi hedefliyor.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Görevleri
Ülkenin denizden gelecek tehditlere karşı savunulması ile deniz alaka ve menfaatlerinin korunması ve gözetilmesidir.
Central was the pioneer of Western-style fast food – now call “Quick Service Restaurants” or QSR, in Thailand .
Central Restaurants Group (CRG) began with making and distributing donuts under Mister Donut brand in 1978. In 1980’s, it added franchises for KFC and Baskin-Robbins, the respective world leaders in quick service chicken and ice cream outlets. During the last decade, in 1998, CRG has brought in the pretzel specialist brand – Auntie Anne’s from the USA. Ten years later, in the late 2007, Pepper Lunch – the Japanese Steak fast casual restaurant chain from Japan was introduced to public by CRG as the fifth brand in its portfolio. In April 2009, CRG brought in the World Best Cream Puff – Beard Papa’s originated in Japan to strengthen its light foods category.
150 yılı aşan geçmişi ile akademik özerklik ve katılımcı yönetim anlayışını temel alan, yaşamın her alanında düşünce özgürlüğünü savunan Boğaziçi Üniversitesi, eğitim ve araştırma performansı ile dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yerini almış, kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış, mükemmeliyetçiliği benimsemiş bir kamu üniversitesidir.
MEISER öncelikle lider çelik platform ızgara üreticisi olarak bilinmektedir. Ancak ürün yelpazemiz merdiven basamakları, korkuluklar ve CTP ızgaralardan, üzüm bağları için özel bağ direkleri, destek kirişleri, tel örgü ve hatta fıçı çemberlerine kadar uzanır.

MEISER ayrıca grup şirketi olan ALFİX iskele sistemlerini de Türkiye’de ürün gamına eklemiş ve satış pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.
Bayraktar Grubu'nun temelleri 1958 yılında Kayseri'de otomotiv yedek parça ticareti girişimiyle atıldı. Bayraktar Grubu bugün, gayrimenkul geliştirme, gayrimenkul portföy yönetimi, otomotiv distribütörlüğü, perakende hizmetleri ve otomotiv yan sanayi alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi ve ticaret kuruluşu grubudur. Bayraktar Grubu, 2019 yılı sonu itibariyle, ikisi yabancı ortaklı olmak üzere toplam 5 şirketi, 245 milyon doları aşan cirosu ve 1100 çalışanı ile Türkiye'nin önde gelen grupları arasında yer alıyor.
Almanya ve Türkiye’de yer alan üretim tesisleri, 55'ten fazla ülkede bulunan temsilcilikleri ile HÜPPE, duş çözümleri alanında küresel ölçekte üretim yapan Almanya menşeli bir markadır.  En son teknolojiye sahip üretim tesislerinde her zaman şu kalite felsefesine göre üretim yapar: Üstün Alman mühendisliği ve hassasiyeti.