LingoTurk, Latin kökenli “dil” kelimesinin karşılığı olan LINGUA sözcüğünün İngilizcesi LINGO kelimesi ile TURK kelimelerinin birleşiminden oluşan bir sözcüktür. Vermek istediğimiz birkaç anlam vardır. Aslında global bir sözcük olan Lingua ile Türkçe bir sözcük olan Türk kelimelerinin birleştirilmiş olması, faaliyet alanlarımızı özetlemektedir. LingoTurk Türkiye‘de kurulan bir Dil Hizmetleri kuruluşudur. 2002 yılında “Türkiye’nin Tercüme Bürosu” sloganıyla İstanbul’da faaliyetlerine başlayan LingoTurk, 2011 yılından itibaren tüm birey ve kurumların dünya dillerindeki tercüme ve tercüman ihtiyaçlarını karşılamaya talip olan öncü bir organizasyon haline gelmiştir.
LingoTurk, 2002 yılından beri Tıp, İlaç, Hukuk, Finans, Teknik, Sanayi ve Otomativ sektörleri ağırlıklı olmak üzere her türlü yazılı ve sözlü tercüme hizmetini tüm dünya dillerinde profesyonel olarak veren bir kuruluştur.
Üstlendiği yazılı tercüme projelerini, dünya standartlarında iş süreçleri ve terminolojilerine uygun olarak özenle tamamlayıp öngörülen süre ve istenilen formatta teslim etmektedir.
Üst düzey toplantı ve konferanslarda, etkinlik konusunda uzman mütercim ekipleri ile çalışarak etkinliğin maksimum düzeyde verimli geçmesini sağlar.
Ayrıca, uzman olduğu tercüme alanında dönemsel veya süresiz olarak uzman personel sağlayıcılığı hizmetleri verir.
Etkinlik ses ve görüntü kayıtlarını yazılı ve basılı hale getirerek müşterilerimize dünya dillerinde deşifre (çözümleme) hizmetleri sağlar.